за нас

Откако беше основана во 2006 година, нашата компанија е специјализирана во R & D и производството на алуминиум и цинк легура производи. Компанијата е лоцирана во Yinzhou округ, Ningbo град, провинција Жеџијанг. Покривајќи површина од околу 13.500 квадратни метри, изградба на површина од околу 10.000 квадратни метри.

Имаме 7 единици на 160T да 800T ладна комора Леене машини, и 3 единици на 50T да 168T топла комора Леене машини. Повеќе од 20 единици на обработка центри и CNC стругови, 2sets на ултразвучно чистење линии. Еден прав производство слој линија. Повеќе од 50sets на сите видови на механички капацитети за преработка. Како што се Машини за дупчење, шут детонација машина, машини за полирање, вибрации мелници и така натаму. Ние исто така имаме видови на напредни инструменти за тестирање, како што СММ, спектрометар, и пневматски мерни инструменти итн

Нашите производи се извезуваат во Европа и Северна Америка. Главно се користи во индустриска опрема, автомобили, медицински области и воздушната аеродромот делови. Многу од нашите клиенти се ОЕМ.

Со текот на годините, концептот на се посветени да им обезбеди на конкурентни производи и услуги на клиентите е нашето претпријатие мисија и "Интегритет, иновации, професионални, win-win" е нашите основни вредности. Потпирајќи се на научни, технолошки иновации, и допрете на внатрешниот потенцијал, активно да се прошири на пазарот, развој на нови производи. По неколку години напори, нашата компанија има освоено признавање на многу познати домашни и од странство претпријатија. Така, нашата компанија може да се развива континуирано, здраво и стабилно.


Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце

WhatsApp Online Chat !